Anyagi támogatás, adományozási lehetőség

Az egyházi hozzájárulás (régebben egyházi adó) a helyi plébánia mint intézmény működtetésére befizetett összeg. Ebből finanszírozzuk a közösségi terek (templom, kápolna, plébánia) rezsiköltségeit, karbantartását és az adminisztratív költségeket, a szolgálattevők tiszteletdíját.

Hálásan köszönjük  azoknak a testvéreknek az adományát, akik évről évre rendszeresen vagy alkalmanként kisebb-nagyobb összeggel támogatják plébániánkat. Minden anyagi támogatás nagy segítség plébániánknak, hiszen közösségünk elsősorban önfenntartó.

Az éves egyházi hozzájárulás befizetésére vagy egyszeri anyagi támogatásra a következő lehetőségek vannak:

• iroda időben személyesen történő befizetés
  • misék előtt illetve után a sekrestyében személyesen történő befizetés
  • a plébánia OTP banknál vezetett 11747068-20007559 számlaszámára történő átutalás

A kért "egyházi adó" mértéke a nettó jövedelem 1%-a, a családok természetesen együttesen is fizethetik "egyházi adójukat".

Legfrissebb hírek

Változások a július 22-28. közötti miserendben