Temetés

Elveszíteni valakit, akit szeretünk - ez az emberi lét egyik legfájdalmasabb tapasztalata. Életünk során szinte mindnyájan szembesülünk hozzátartozóink elvesztésével. Ugyanakkor Krisztus feltámadása a keresztény ember számára reményt adott, hogy ahová ő, a Fő eljutott, bennünket is vár.Így szerettünk elvesztése, mégha fájdalmas is, nem végleges. Így számunkra a halál többé nem elmúlás, hanem búcsú a viszontlátás reményében.

Az egyház a gyászolók fájdalmát a méltó temetési szertartás elvégzésével Krisztus örök életet adó ígéretéhez kapcsolja. Az egyházi szertartás kérésének feltétele, hogy az elhunyt katolikus hívő legyen, plébániánk területén lakjon és a hozzátartozók kérjék az egyház imádságát az elhunytért.

Temetés bejelentése a hivatalban történik. Az anyakönyvezéshez a következő adatok szükségesek:

·       Elhunyt neve, leánykori/születési neve

·       Szülők ill. házastárs születési neve

·       Születési hely, idő

·       Halálozás helye, időpontja

·       Elhunyt lakcíme

·       Szentségekkel el volt-e látva, volt-e pap az utóbbi időben nála

Nemzetközi kóruatalálkozó az Orgonák éjszakáján

Április 22. 20:13